Historie

1926
JOSEF HANÁK

Josef Hanák zakládá živnost na výrobu zakázkového nábytku. Vytváří tak základy pro budoucí tradici rodinné firmy, ve které dnes pracuje už čtvrtá generace Hanáků.

1990
SH KROMĚŘÍŽ

Ing. Stanislav Hanák starší s manželkou Marií zakládají firmu SH Kroměříž. V dílně o velikosti 500 m2 v Kroměříži se vyrábí zejména předsíňové stěny, stoly a komody z masivní borovice.

1991
NOVÉ TECHNOLOGIE

V tomto roce přistavujeme novou halu, pro kterou nakupujeme technologie na lakování ve vysokém lesku, první CNC frézovací a vrtací stroj a první CNC velkokapacitní nářezovou pilu. Vyvíjíme a vyrábíme první model kuchyně FLORIDA a koupelnový program LUNA v povrchovém dokončení lak vysoký lesk.

1993
STĚHOVÁNÍ FIRMY DO POPŮVEK

Jedním z hlavních milníků historie naší firmy je její přemístění do Popůvek u Kojetína do prostor o ploše 35.000 m2 s další možností rozšiřování výroby díky výborné lokalitě. Zavádíme technologii softforming a na trh uvádíme model MELODIE a REMO. Z lakovaných kuchyní představujeme nové modely jako je FONTÁNA, koupelny MARIETA a HENRIETA.

1993
RUČNÍ LAKOVÁNÍ

Na veletrhu MOBITEX v Brně jako první v České republice představujeme technologii lakování ve vysokém lesku a uvádíme na trh dnes již ikonický model kuchyně s kulatými plnými i ručně vykládanými vitrážovými dvířky, kuchyni VERONA. Jako další z oblíbených modelů prezentujeme model VIENA, MODENA.

1994 – 1995
DALŠÍ ÚSPĚCH NA MOBISU

Na veletrhu MOBIS jsme představili celou řadu nových modelů kuchyní, například modely PALOMA (na fotografii) SIMONA, LAGUNA, LAURA a LINDA, které sklidily u zákazníků i u odborné veřejnosti velký úspěch a ohlas.

1995 – 1996
TVAROVÉ OBALOVÁNÍ PROFILŮ

Jako první u nás zavádíme technologii tvarového obalování profilů. Mimo jiné rozšiřujeme nabídku o nové modely BAVORIA (na fotografii) KLASIC, COMFORT, SONÁTA, SILVIA a CAPRI.

1996 – 1998
NOVÁ GENERACE KUCHYNÍ

Prezentujeme modely s unikátními novými konstrukcemi a vylepšeným designem kuchyní a obývacích pokojů, například úspěšnou řadu DYNAMIC (na fotu), modely kuchyní PATRICIE, AFRODITA nebo dodnes oblíbený model PROGRES.

1999 – 2000
NOVÁ HALA

Navyšujeme výrobní plochu o dalších 8 000 m2. Zároveň rozšiřujeme nabídku kuchyní o modely KLÁRA, MARINA, SONIA, SANDRA a ikonický zdobný model STELA.

2000
HANÁK NÁBYTEK, a.s.

Významným milníkem se stává rok 2000, kdy se naše firma mění na akciovou společnost a postupně expanduje na další zahraniční trhy.

2000
IKONICKÁ KUCHYNĚ GALAXIE

Na přelomu tisíciletí také přicházíme s dnes už ikonickou kuchyní GALAXIE (na fotu). Tímto nevídaným tvarem moderní lakované kuchyně doslova šokujeme jak odbornou veřejnost, tak především zákazníky, kteří jej obdivují na veletrhu MOBITEX. Z dalších se sluší připomenout koupelnový nábytek řady CARMEN, NOBLESE a FANTAZIE. Z kuchyní pak HARMONIE, ROMANCE, ADRIA a SABINA.

2002
PRŮBĚŽNÝ LAKOVACÍ AUTOMAT

Výrobní haly jsme rozšířili o dalších 6 000 m2. Zdokonalujeme technologii lakování a pořizujeme průběžný lakovací automat, na docílení dokonalých povrchů pro dýhovaný a masivní nábytek.

 

2003
DALŠÍ ROZŠÍŘENÍ VÝROBNÍHO ZÁVODU

Náš výrobní závod se rozrůstá o další halu, ve které spouštíme plně automatizovanou robotickou a montážní linku. Už v tomto čase jsme jedním z předních evropských výrobců s nejmoderněji vybavenou parametricky řízenou výrobou nábytku.

2004
OTEVÍRÁME DESIGN CENTRUM

V Popůvkách slavnostně otevíráme Design centrum s dosud největší výstavní plochou a profesionálním školícím zázemím o rozloze 2 000 m². Začínáme s výrobou dalšího nábytku pro obývací pokoje, ložnice a šatny. Představujeme modely LINE, ELEGANT, COMPACT a GALIA.

2005 – 2006
ZÁVOD NA PLOŠE 35 000 m2

Stáváme se toho času největším a nejmodernějším závodem na výrobu nábytku v České republice a dále expandujeme do zahraničí. Představujeme modelovou řadu PREMIUM.

2007
MODERNÍ LAKOVACÍ ROBOTICKÁ LINKA

V tomto roce děláme zásadní investici a nakupujeme lakovacího dvouhlavého robota (prvního a asi dosud jediného v ČR) s plně automatickou velkokapacitní sušárnou. Protože myslíme na životní prostředí, pořizujeme zároveň vysokokapacitní reaktor na spalování škodlivin VOC. Představujeme modely IMPERIAL a OMEGA.

2008
PLNĚ AUTOMATICKÁ LINKA BÜRKLE

Pro zvýšení kvality lakování jsme investovali do nákupu dvou nových lakovacích linek. Jedné k lakování ploch a druhé k lakování hran. To nám umožnilo vylepšit základové laky v 5 vrstvách do zcela nadstandardní kvality. Představujeme modelovou řadu MONA, LORETA, MILÁNO, ORNELA, NELA, VEGA a dodnes velmi oblíbený model HALINA.

2009
QUATRO 150

Zavádíme sériovou výrobu nábytku s výškovým a šířkovým rastrem 150 mm, který nabízí nekonečnou variabilitu pro vybavení interiéru a přináší maximální pohodlí při práci svým uživatelům (více viz ergonomie). Mezi ikony se zařazují modelové řady COMFORT a ELITE.

2010
NEJVĚTŠÍ SHOWROOM HANÁK FORUM

Otevíráme největší obchodní dům HANÁK FORUM v Praze Čestlicích s prodejní plochou 6 000 m². Zákazníkům tak nabízíme nejrozsáhlejší výstavku luxusního nábytku na celých 3 patrech domu.

2012
INTERIÉROVÉ DVEŘE HANÁK

Výrobní sortiment rozšiřujeme o luxusní interiérové dveře. Stáváme se jediným výrobcem u nás s tak širokou a ojedinělou nabídkou nábytku včetně interiérových dveří vlastní výroby. Do výrobního portfolia zařazujeme nové modely NICE, PORTO, MADAME, FORM, ROYAL, AVIGNON, PRIME, COUNTRY a STYLE .

2012
ŽIVOTNÍ JUBILEUM

Stanislav Hanák starší oslavuje významné životní jubileum. I v 70 letech se nadále aktivně a v plné síle věnuje své práci.

2013
INTERIOR CONCEPT HANÁK

INTERIOR CONCEPT HANÁK představuje nejširší nabídku nábytku a interiérových dveří na našem trhu, tím se stává zcela bezkonkurenčním. Kuchyně, jídelny, obývací pokoje, ložnice, pracovny, dětské pokoje, koupelnový nábytek, šatní skříně a šatny a interiérové dveře. Vše na míru a dokonale sladěné v designu i kvalitě.

2014
NOVÁ KOLEKCE ŠATNÍCH SKŘÍNÍ

V tomto roce uvádíme zatím nejširší a nejatraktivnější kolekci šatních skříní, kterou předčíme nejen díky originálnímu designu, ale především díky skvělé nadstandardní kvalitě, většinovou nabídku českého trhu.

2015
SLIM-LINE TECHNOLOGIE

Jako první u nás pořizujeme revoluční SLIM–LINE technologii. Olepování lepidly PUR-TERMOSET touto technologií ve všech parametrech předčí dosud používané olepování PUR–TERMOSET a pochopitelně i nejběžnější používanou technologii olepení pomocí EVA lepidla.

2016
NANO LAKY

Jako první u nás jsme zavedli sériovou výrobu dýhovaného a masivního nábytku, včetně interiérových dveří, dokončeného technologií akryl-polyuretanového NANO LAKU v 5% lesku – hluboký mat.

2017
DALŠÍ ROZŠÍŘENÍ INTERIOR CONCEPTU

Jsme úspěšní v tom, co děláme. Chceme být ale vždy o krok napřed, proto v tomto roce představíme novou kolekci koupelen, ložnic, stolů a zcela nově také exkluzivní kolekce sedacích souprav HANÁK a židlí HANÁK.

Už ve 30. letech minulého století vedl Josef Hanák rodinné stolařství. Mottem jeho tehdejšího drobného podnikání bylo precizní zpracování a kvalita materiálu. Toto motto je základním stavebním kamenem, resp. základní filozofií firmy dodnes.

Novodobou historii začal psát v roce 1990 jeho syn, pan Ing. Stanislav Hanák, který navázal na otcův odkaz a znovu založil v Kroměříži firmu SH Kroměříž. Dodnes pracuje společně se svým synem Stanislavem, který je v současnosti výrobním ředitelem společnosti.

V roce 1995 se firma přestěhovala do Popůvek u Kojetína, kde se z původních 1200 m2 v průběhu let rozrostla do dnešní úctyhodné rozlohy 35 000 m2.

Dalšími důležitými mezníky byly v roce 2000 založení akciové společnosti HANÁK NÁBYTEK, a.s. a v roce 2004 otevření DESIGN CENTRA v Popůvkách.

V roce 2015 firma oslavila 25 let od znovu obnovení tradice a novodobého působení značky HANÁK na domácím trhu. Nábytek značky HANÁK ale nezná hranic a prodává se dnes už ve více než 16 zemích světa.

Zpět na O nás

Přihlaste se k odběru novinek