Tradiční řemeslo

Opracování masivu a ruční řezba

Nedílnou součástí výroby je tradiční ruční opracování masivu. Vzniklé výrobky např. elegantní dekorativní lišty rovného i oblého tvaru, rustikální sloupky, římsy, poličky a celá řada doplňků pro klasické kuchyně a ostatní nábytek ještě více umocní pocit z celého interiéru.

Tvarování dřeva

Jako jedna z mála světových firem disponujeme nejširším sortimentem technologií pro tvarování dřeva, od vysokofrekvenčního lisování po tradiční ohýbání, které zavedl v 19. století slavný Michael Thonet. Tyto produkty najdete v celém sortimentu, tzn. v kuchyních, obývacích pokojích i ložnicích.

Ruční zlacení a patinování

U našich rustikálních výrobků se také setkáte s velmi oceňovanou technologií, kterou je ruční patinování a drásání. Dochází zde k nanášení vrstvy mořidla a dvou vrstev laku, mezi kterými probíhá ruční broušení. Následuje nanesení patiny (tónového laku) nebo speciální barvy a opět probíhá ruční probrušování jedné vrstvy do druhé. Tím vznikne žádaný starodávný nádech. Na závěr se výrobek ještě jednou nalakuje horní vrstvou. Díky vysokému podílu ruční práce je každý díl nábytku originál.

Ukázka dovedností našich zaměstnanců

Zpět na O nás

Přihlaste se k odběru novinek